Aktuality > O nás > Cvičitelé >

Smetanová Tereza

SMETANOVÁ TEREZA

- instruktorka Jógy
  • CVIČITELKA ODDÍLU ŽEN

 

Do zdejšího Sokola mě přivedla v zimě 2023 jóga, a to přesně rok poté, co jsem se do Strašnic přestěhovala, a necelých dvacet let po tom, kdy jsem přišla do Prahy. Sport byl ale v mém životě díky rodičům odjakživa. Táta, coby trenér rychlostní kanoistiky a sám úspěšný kanoista, mě a bratra vedl k všestrannému pohybu - ať už to bylo kolo, lyžování, gymnastika, volejbal nebo plavání. S bratrem jsme u sportu zůstali, i když každý trochu jinak a každý u jiného.

K józe jsem se dostala během studia na vysoké škole a na první hodinu asi nikdy nezapomenu, bolelo mě z ní celé tělo. I přesto jsem šla znovu a chodila jsem víc a víc. Mým prvním, laskavým učitelem byl v té době Vláďa Mikuláš. Díky němu jsem jógu postupně začala vnímat i jinak než jen fyzické cvičení, a zajímala mě čím dál víc – správné provedení pozic, jejich vliv na tělo i mysl, historie, ajurvéda i meditace. Po vzoru svého učitele se snažím všechno, co jsem se naučila, předávat dál.

Ve svých hodinách dbám na to, abychom cvičili s respektem k vlastnímu „západnímu“ tělu a jeho možnostem, ale zároveň naplno, s lehkostí a radostí. Sama ráda cvičím dynamické styly jógy a ještě raději upravuji hodiny na míru těm, kdo cvičí se mnou.

Kromě sportu mám ráda dobrou kávu, cizí jazyky, objevování krás Česka i zahraničí, a to vše nejraději s mou rodinou a přáteli.

1678055456299
Heslo jednoty

"V mysli vlast,
v paži sílu,
v srdci oheň."

Kde nás najdete?
Tělocvičná jednota SOKOL Praha - Strašnice z.s.    
Saratovská 400/4
100 00, Praha 10 - Strašnice

IČO 70851204

Podporují nás:

Magistrát Praha Městská část Praha 10

© 2006 Sokol Strašnice
created by Anawe