Aktuality > O nás > Cvičitelé >

Sejk Daniel

Sejk Daniel

- cvičitel základních pohybových aktivit
  • ČLEN VÝBORU JEDNOTY
  • VEDOUCÍ ODDÍLU ŽEN
  • MÍSTONÁČELNÍK od roku 2022

 

Nazdar, říkají mi Dan.
Do Sokola jsem začal chodit ve třech letech. Sokolská tradice se v naší rodině předává napříč generacemi více než sto let a já jsem rád, že v ní mohu dál pokračovat.
V patnácti letech jsem se stal pomahatelem a v osmnácti jsem si dodělal třetí třídu všestrannosti. V současnosti cvičím v Sokole více než deset let a mám za sebou zkušenosti s výukou mladších a starších žáků. V posledních letech se věnuji cvičení oddílu žen, ve kterém jsem se před časem stal oddílovým vedoucím.
Ve svém cvičitelském stylu se snažím zachovávat sokolskou všestrannost. Všestrannost vnímám jako něco, co se tvoří u každého cvičence celý život. Je to kombinace s čím přijde do styku nejen v Sokole, ale i v ostatních skupinách ať již sportovních, nebo zabývajících se jiným způsobem osobního rozvoje. Dále i při samostatném hledání nových pohybů a vlastního stylu. V mém případě to je například: gymnastika, atletika, míčové hry, ale i prvky fyzioterapie, dechových cvičení, zenových a kontemplativních meditací, cvičení s tyčemi nebo vybrané druhy jógy atd.
Do mých hodin pak prostupuje z části vše, s čím mám zkušenosti a co vnímám jako užitečné pro zdraví těla a mysli pro danou věkovou kategorii. Od puberty se věnuji kontemplativním a zenovým meditacím a kolem dvaceti pěti let jsem začal s praxí qi-gongu, který je zaměřený na samoléčbu a práci s energií. Šest let jsem chodil celoročně naboso a zhruba ve 20 letech jsem začal experimentovat s cvičením s hořící tyčí. V minulosti jsem se také okrajově věnoval bodybuildingu, street workoutu, gymnastice a atletice. Kvůli problémům s klouby a stavbou těla jsem postupně získal užitečnou praxi s fyzioterapií a celkovým správným zapojováním svalů pro držení postury. Když předcvičuji, tak mám ve zvyku cvičit bez trička, aby bylo lépe vidět držení těla. Mám za to, že to je jendak lepší pro mou motivaci, stále držet správnou posturu a také si myslím, že to pomáhá k lepšímu porozumění držení těla u cvičenců a cvičenek.
Mým cílem jako cvičitele a cvičence je podpora sokolské myšlenky: “Ve zdravém těle zdravý duch.” Především se snažím pomáhat lidem zlepšovat fungování těla a mysli, aby byli co nejstabilnější, nejodolnější a nejzdravější. Věřím, že prostřednictvím cvičení můžeme dosáhnout celkového zlepšení kvality našeho života a radosti z pohybu.

image_6483442 image_6483443 image_6483444 image_6487327 image_50462465 IMG-20220728-WA0007 Sejk Daniel
Heslo jednoty

"V mysli vlast,
v paži sílu,
v srdci oheň."

Kde nás najdete?
Tělocvičná jednota SOKOL Praha - Strašnice z.s.    
Saratovská 400/4
100 00, Praha 10 - Strašnice

IČO 70851204

Podporují nás:

Magistrát Praha Městská část Praha 10

© 2006 Sokol Strašnice
created by Anawe